/ SC-48V-2640W – Supercap KWL Sirius Gen 3.P 2600Wh 48V
Description:
Supercap KWL Sirius Gen 3.P 2600Wh 48V
Battery Type:
Sirius Supercap
Capacity (Wh):
2640
Dimensions(LxWxH):
600mm x 534mm x 200mm
Weight:
61 KG
Voltage:
48
Cycles:
DOD:
100%
Temperature Range (Celsius):
80 to -30
Download Probenergy Sirius Brochure
Technical Data Sheet
View
SC-48V-2640W - Supercap KWL Sirius Gen 3.P 2600Wh 48V quantity
Add To Quote
SKU
SC-48V-2640W
Categories
Alternative Energy
Sirius
Supercapacitors
Help us keep the Probe Group great!
Report fraud, corruption, or any other misdemeanour anonymously now.
Subject Line
Message
Submit
Chat with us
, powered by
LiveChat